Nauczyciele z pasją są doceniani w Tarnowie

nauczyciele z pasją

Większość ludzi myśli, że zawód nauczyciela jest lekki, prosty i przyjemny. Przecież mają wakacje, ferie, pracują w „państwówce”, mają różne godziny pracy, więc łatwiej im coś załatwić w ciągu dnia. Czasami kończą o 11:00…

Wyobrażenia

Jak to dobrze być nauczycielem można wymieniać w nieskończoność. Często są to jednak tylko i wyłącznie wyobrażenia innych ludzi. Z rzeczywistością ma to jednak niewiele wspólnego. Przede wszystkim, aby zostać nauczycielem trzeba mieć powołanie jak ksiądz lub lekarz.

Trud

Przede wszystkim, aby zostać nauczycielem trzeba mieć odpowiednie predyspozycje i wykształcenie wyższe. Należy także spełnić szereg warunków takich jak np.: niekaralność, wysokie standardy moralne, wysokie standardy obyczajowe. Nauczyciel musi wykazywać się niezmierzonymi pokładami cierpliwości i wykonywać swoją pracę z pasją i poczuciem misji. Nade wszystko wymagane jest poczucie odpowiedzialności. To w końcu na barkach nauczyciela spoczywa trud przekazania i wychowania młodego pokolenia.

Wyróżnienie

Tarnowscy nauczyciele dzięki swojemu uporowi i pasji zostali docenieni przez miasto. Ponad 100 nauczycieli otrzymało Nagrodę Prezydenta Tarnowa za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Praca, trud, zaangażowanie, pomysły, działanie, inicjatywy, które podejmują każdego dnia tarnowscy nauczyciele, zostały nagrodzone i wyróżnione. Największą nagrodą dla grona pedagogicznego jednak są osiągnięcia ich podopiecznych. Wiedzą jak wiele zależy od ich podejścia do ucznia.

Przygotowanie

Należy pamiętać, że praca nauczyciela, to nie tylko godziny spędzone w szkole. To także niezmierzona ilość czasu przeznaczona na przygotowanie lekcji, sprawdzenie klasówek i merytoryczne opracowanie materiałów dydaktycznych.

Rzeczywistość

Zarobki nauczyciela uzależnione są od stopnia zawodowego. Niestety ostatnie zmiany wprowadziły niemały chaos do świata nauczycielskiego. Cięcia etatów, zwolnienia i przebranżowienie niekiedy stały się przykrą rzeczywistością nauczycieli w całej Polsce. Tarnów nie jest odosobniony w tym procederze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.