Inwestycje w Tarnowie – ambitne plany

budowa drogi

Remonty dróg
W bieżącym budżecie miasta najwięcej środków przeznaczono na inwestycje drogowe. O ponad milion złotych zwiększono wydatki na remonty osiedlowych uliczek i budowę chodników. Tego typu prace zostaną wykonane m.in. na terenie ulic: Pszennej, Starodąbrowskiej i Ochronek.

Do najdroższych inwestycji drogowych zaliczono rozbudowę ulicy Lwowskiej oraz Elektrycznej, a także przebudowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Okrężnej i Marusarz. Ponadto planowana jest budowa drogi wzdłuż nowych torów, dzięki której powstanie połączenie ul. Tuchowskiej z al. Tarnowskich. Remonty dróg obejmą też m.in. ulice: Widok, Piłsudskiego, Garbarską, Kopernika oraz Westerplatte.

Edukacja i kultura
Te obszary zajmują istotną pozycję w budżecie miasta. Za kluczowe uznaje się takie inwestycje jak budowa sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych, rozbudowa SP 9, gdzie ma znaleźć się nowoczesny basen. Warto wspomnieć również o wymianie płyt na Starym Rynku, przebudowie fontanny i murów miejskich, a także o odnowieniu skweru przy Małych Schodach oraz pl. Morawskiego.

Park Doświadczeń
Jaskinia 3D, sala turbin, sala wiatraków czy symulacja lotów – z tego typu atrakcji będą korzystać mieszkańcy Tarnowa oraz turyści odwiedzający Park Doświadczeń, dla którego inspiracją było Centrum Nauki Kopernik. Założeniem twórców jest popularyzacja nauki przez zabawę – dzieci właśnie w ten sposób poznają prawa fizyki czy matematyki.

Powstanie Tarnowskiego Parku Doświadczeń wiąże się z renowacją kamienicy przy Rynku 4. Mowa m.in. o remoncie klatki schodowej i elewacji, wzmocnieniu stropów i dostosowaniu budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rozwój gospodarczy miasta
Nowe inwestycje to także nowe miejsca pracy w Tarnowie. Miasto rozwija się pod względem gospodarczym, a bezrobocie spada, za co odpowiada między innymi: tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, edukacja biznesowa młodzieży, współpraca z samorządami ościennych gmin, a także dostosowanie kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.