Dlaczego warto stworzyć video CV?

dlaczego warto stworzyć video CV

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie jako pierwsza tego typu instytucja w Polsce udostępnił system video CV dedykowany bezrobotnym, którzy chcą zabłysnąć nieszablonową autoprezentacją. Na stronie internetowej PUP-u można znaleźć instrukcję obsługi programu przeznaczonego do przygotowania filmiku. Maksymalny czas trwania materiału audiowizualnego wynosi 5 minut, ale długość możemy dobrać indywidualnie. 


Jakie są zalety video CV?

Zastanawiacie się, czy video CV jest lepsze niż klasyczna aplikacja?

To zależy, ale osoby poszukujące pracy w Tarnowie muszą przyznać, że:

  1. Nowoczesna, multimedialna forma pozwala szybko dotrzeć do dużej ilości pracodawców.
  2. Video CV to sposób, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Poprzez taką formę aplikacji można zaprezentować się jako dobry mówca, a także udowodnić, że mamy miłą aparycję, jesteśmy pewni siebie itd.
  3. Video CV sprawdzi się między innymi w przypadku handlowców oraz osób zainteresowanych pracą w branży kreatywnej (np. w reklamie lub w mediach). W końcu montując film czy podkładając muzykę, naprawdę można wykazać się wieloma umiejętnościami technicznymi, jak i pomysłowością.


Dlaczego pracodawcy cenią video CV?

Dawniej taka forma prezentacji była kojarzona z rekrutacją na stanowiska menedżerskie (pomysł na video CV pojawił się w latach 80. w USA), ale dzisiaj za sprawą powszechnego dostępu do nowych technologii, takie aplikacje dla niektórych stają się standardem. Dlaczego pracodawcy chętnie przyjmują tego typu materiały?

  1. Z punktu widzenia potencjalnego szefa to duża oszczędność czasu. Video CV pozwala usprawnić i skrócić proces rekrutacji.
  2. Taka forma przekazu to sposób na ocenę kompetencji miękkich kandydata.
  3. Pamiętajmy, że w ofercie pracy można wskazać, że pożądaną formą aplikacji ma być nagranie video.

Profile kandydatów, którzy zdecydowali się na wykonanie prezentacji, pracodawcy mogą sortować według takich kategorii, jak data dodania filmu do systemu, staż pracy czy poziom wykształcenia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.