3 popularne benefity

benefity pozapłacowe

Na miarę indywidualnych potrzeb…

Statystyki mówią, że już prawie 90% pracowników korzysta z benefitów. Mimo wszystko nie zawsze wiąże się to z zadowoleniem pracownika, ponieważ świadczenia pozapłacowe powinny być spersonalizowane. To, jaki pakiet się sprawdzi najlepiej, zależy od wielu czynników, takich jak m.in. wiek oraz styl życia pracowników, czy branża lub dział, w którym spełniają się zawodowo.

Dlaczego warto inwestować w dodatki do pensji?

Oczywiście wynagrodzenie jest najważniejsze – to solidna podstawa daje poczucie stabilizacji oraz możliwość wzięcia kredytu np. hipotecznego. Benefity też są coraz bardziej cenione, a w niektórych przypadkach to właśnie bogaty pakiet socjalny decyduje o wyborze pracodawcy. Jakie dodatki pozapłacowe cieszą się dzisiaj największą popularnością?

1. Prywatna opieka medyczna
To rozwiązanie pozwala nie tylko uniknąć kolejek i zaoszczędzić czas. Przeważnie w prywatnych placówkach badania wykonuje się dużo szybciej, obsługa jest milsza, a do tego ubezpieczenie może objąć nie tylko pracownika, ale całą jego rodzinę (np. żonę i dzieci).

2. Dofinansowanie zajęć sportowych

To dodatek, który najczęściej oferują pracodawcy. Dzięki karnetom sportowym pracownik ma szanse nie tylko zadbać o swoją kondycję. Także spędzić ciekawie czas w gronie rodziny lub znajomych. Dofinansowanie zazwyczaj obejmuje zniżki na korzystanie z wielu obiektów, nie tylko klubów fitness czy siłowni, ale też ścianek wspinaczkowych i parków wodnych.

3. Kursy/ szkolenia
Lekcje języków obcych czy specjalistyczne szkolenia to benefity, które bardzo cieszą kandydatów do pracy w Tarnowie. Zwłaszcza jeżeli komuś zależy na rozwoju osobistym. To rozwiązanie sprawia, że pracownicy czują się doceniani i zyskują szansę na pełnienie nowych funkcji w firmie – dzięki temu nie ma mowy o rutynie.

Niektórzy pracodawcy uważają świadczenia pozapłacowe za dodatek lub nagrodę, inni za obowiązek. W handlu czy w IT benefity są już standardem. Poza wyżej wymienionymi przywilejami, wielu pracowników może korzystać także ze zniżek na wybrane produkty, a także z dofinansowania posiłków czy tzw. wczasów pod gruszą. Jeśli przeglądasz ogłoszenia o pracę w Tarnowie, to zwróć uwagę na to, co pracodawca ma do zaoferowania poza wynagrodzeniem.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.