Rozwój pracownika niejedno ma imię…

rozwój pracownika niejedno ma imię

Wśród starszych pracowników często pokutuje przekonanie, że stała, spokojna praca, to szczyt marzeń. Z kolei przedstawiciele młodszego pokolenia twierdzą, że najważniejszy jest dla nich rozwój. Zwykle przedsiębiorcy zamieszczają informacje o możliwościach rozwoju w ofercie pracy.

Zastanawiacie się, w jakich formach taka obietnica może zostać zrealizowana?

  1. Pracodawca może zorganizować szkolenie wewnętrzne lub skierować pracownika na szkolenie zewnętrzne.
  2. Często zdarza się, że w ramach świadczeń pozapłacowych firma zapewnia pracownikom możliwość nauki języków obcych z lektorem.
  3. Jeśli szefowi zależy na zatrzymaniu podwładnego, to nie będzie się wahał w sprawie pokrycia kosztów drogiego kursu lub studiów podyplomowych.
  4. Niektóre oferty pracy w Tarnowie zawierają wzmiankę o „przejrzystej ścieżce kariery”. Bez wątpienia informacja na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, by awansować, jest bardzo ważna dla ambitnych kandydatów. Na etapie rekrutacji na pewno nie zaszkodzi wspomnieć o tym, jak wygląda struktura organizacyjna firmy, a także spytać ile lat średnio pracują tu etatowcy itp.
  5. Rozwojowi sprzyjają również konsultacje z mentorem, a także kontakt z doświadczonymi pracownikami.
  6. Podnoszenie kwalifikacji może odbywać się także z udziałem urzędów pracy lub w formie e-learningu.

Czemu uważać na obietnice pracodawcy?

Nie ulega wątpliwości, że rozwój jest bardzo ważny. Dzięki niemu można poczuć się spełnionym, a praca w Tarnowie nigdy nam się nie znudzi. Pamiętajmy, że kwestie, takie jak dofinansowanie kursów czy szkoleń, jak najbardziej warto poruszać już na etapie rekrutacji. W końcu dobrze wiedzieć, czy praca, o którą się staramy, okaże się perspektywiczna.

 

W niektórych przypadkach, gdy z pracodawcą idzie zbyt gładko, warto zastanowić się nad tym, czy firma nie szykuje dla nas umowy lojalnościowej. Przedsiębiorcy, którzy zainwestowali wiele środków w szkolenie pracowników, zwykle chcą ich zatrzymać na dłużej, a „lojalka” to sposób na zabezpieczenie się. W końcu bez tego pracownik może odbyć kursy, zdobyć doświadczenie i szybko przenieść się do konkurencji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.