Praca: Główny księgowy/księgowa

Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku
Główny księgowy/księgowa
Miejsce pracy: Brzesko
Numer: StPr/21/1048
OBOWIĄZKI:
Bieżące i prawidłowe prowadzenie księgowości /ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Obliczanie podatków w firmie oraz sporządzanie deklaracji podatkowych za poszczególne okresy sprawozdawcze tj. PIT, CIT, VAT, JPK, podatki lokalne, sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych oraz organizacja prac bilansowych umożliwiających prawidłowe zamknięcie roku obrachunkowego. Wprowadzanie, kontrola i księgowanie dokumentów w systemie księgowym, nadzór nad dokumentami zgromadzonymi w dziale finansowo księgowym. Bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych oraz przepływów pieniężnych (w tym waluty, obrót międzynarodowy, koszty itd.), analiza i uzgadnianie kont księgowych, współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP). Sporządzanie sprawozdawczości finansowej do GUS, NBP, ewidencja środków trwałych wraz z amortyzacją, współpraca z innymi działami. Praca od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00 lub 08:00-16:00.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Zawód: Główny księgowy (wymagany staż - lata: 3)
Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne

Wymagania inne:

Wymagana biegła znajomości zagadnień księgowych i przepisów podatkowych. Praktyczna umiejętność obsługi oprogramowania księgowo-finansowego Comarch Optima. Pożądana dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu. Samodzielność i odpowiedzialność.

Miejsce pracy:

Brzesko

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

7 000 - 9 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku