Czas wolny w Tarnowie

Czas wolny w Tarnowie

Kultura

Osoby, które mieszkają w Tarnowie, nie powinny narzekać na brak rozrywek kulturalnych. W mieście działają teatry, kina (również 3D), muzea oraz stowarzyszenia, którym przyświeca cel krzewienia kultury. Poza tym z powodzeniem funkcjonują chóry oraz orkiestry. Jeśli interesuje Was sztuka teatralna, to można wybrać się na Ogólnopolski Festiwal Komedii Teatralnej „TALIA”. Warto nadmienić, że na terenie miasta działają teatry dziecięce i młodzieżowe.

Spośród tarnowskich instytucji kultury koniecznie trzeba wymienić muzeum diecezjalne (najstarsze muzeum tego typu w kraju), a także Muzeum Okręgowe. Warto zobaczyć Ratusz, Muzeum Etnograficzne czy też Izbę Pamięci Armii Krajowej. Ponadto w Tarnowie znajdziemy galerie sztuki (m.in. Biuro Wystaw Artystycznych, czyli Galerię Miejską i Galerię Sztuki „Hortar”) oraz Tarnowskie Centrum Kultury (znane z organizacji festiwali filmowych oraz muzycznych, a także z działalności edukacyjnej).

Zabytki i tereny zielone

Aby spędzić miło czas wolny od pracy w Tarnowie, na pewno możemy oddać się zwiedzaniu miasta lub wybrać się na dłuższy spacer. Poza zabytkami takimi jak m.in. ruiny zamku, piękne kościoły, dworki czy baszty, warto zwrócić uwagę na terenie zielone. Na obszarze Tarnowa znajduje się kilka parków (m.in. Park Strzelecki, gdzie znajduje się Mauzoleum generała Józefa Bema), a na przedmieściach miasta usytuowany jest leśny rezerwat przyrody. Poza lasami można też znaleźć zbiornik wodny, nad którym mieszkańcy chętnie spotykają się w miesiącach letnich. Duża ilość zielonych terenów sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na zewnątrz.

Sport

Na obszarze Tarnowa znajdują się stadiony i hale sportowe. Mieszkańcy mogą też korzystać z kortów tenisowych, lodowiska i pływalni. Tarnów jest znany jako ośrodek sportu żużlowego i wspinaczki sportowej, a na terenie miasta działa wiele klubów sportowych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.