4 kwestie, które trzeba rozważyć przed odrzuceniem oferty pracy

4 kwestie, które trzeba rozważyć przed odrzuceniem oferty pracy

Większość osób, które nie chcą stać w miejscu, z czasem zaczyna przeglądać aktualne oferty pracy w Tarnowie. Oczywiście brak możliwości rozwoju i rutyna na dotychczasowym stanowisku nie wróżą nic dobrego, ale nie warto pochopnie zmieniać miejsca zatrudnienia. Poniższe wskazówki pomogą w rozważaniach dotyczących przyjęcia bądź odrzucenia propozycji pracy.

Kiepskie lub niejasne warunki zatrudnienia

Osoby, które od dłuższego czasu borykają się z problemem bezrobocia, czasem mogą się wydawać zdesperowane. Zawsze powinniśmy dokładnie dopytywać o warunki pracy. To bardzo istotne, w jaki sposób będzie naliczana premia, czy pracodawca oczekuje gotowości do podroży służbowych itd. Jeśli potencjalny szef niechętnie udziela tego typu informacji przed podpisaniem umowy, to powinno wzbudzić czujność kandydatów.

Obniżenie oczekiwań finansowych wydaje się uzasadnione, jedynie w przypadku osób, które chcą się przekwalifikować, a w wymarzonej branży mają zerowe doświadczenie. Wiadomo, że od czegoś trzeba zacząć.

Słaby dojazd

Szukając pracy w Tarnowie, musimy też brać pod uwagę kwestię dojazdu – kiepskie połączenia to przyczyna częstych spóźnień, a pokonywanie dużych odległości oznacza spore koszty i zmęczenie pracownika.

Nowa praca jest zbyt wymagająca lub za łatwa

Nie jest dobrze cofać się w rozwoju, a zbyt łatwa praca, nawet za dobre pieniądze, bardzo szybko nam się znudzi. Nie warto też podejmować się zatrudnienia, jeśli mamy pewność, że mimo udanej rekrutacji, naprawdę brakuje nam wiedzy i kompetencji, by być ekspertem w danej dziedzinie.

Zła reputacja firmy

Jeśli otrzymamy już zaproszenie na rozmowę o pracę w Tarnowie, to siłą rzeczy szukamy informacji na temat rekrutującej firmy. Warto sprawdzać opinie o pracodawcach, ale do tego rodzaju tematów trzeba podchodzić z dużą dozą sceptycyzmu. Negatywne komentarze w internecie mogą być dziełem konkurencji lub byłych pracowników, którzy nie podołali swoim obowiązkom. Jeżeli jednak znajdujemy informacje o poważnych naruszeniach prawa pracy w danej firmie, to postarajmy się je zweryfikować.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.